Komfortowe buty robocze na budowę

Komfortowe buty na budowe, to podstawa. Nie wiem, czy wiesz, że niewłaściwe obuwie na budowie jest przyczyną wielu tragicznych wypadków, których można uniknąć? Tak, to prawda. Buty dla branży budowlanej muszą być bezpieczne i wygodne. Zanim zdecydujesz się kupić buty na budowę warto sprawdzić kilka parametrów.

 

Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się z niego:

 • Na co zwrócić uwagę wybierając komfortowe buty na budowę.
 • Dlaczego czasami nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie pracowników.
 • Czym charakteryzuje się wygodny but dla pracownika budowlanego.

 

Jak wybrać komfortowe buty robocze na budowę?

Jeżeli miałeś kiedykolwiek okazję pracować na budowie albo obserwowałeś chociaż pracowników, to wiesz, że plac budowy, to miejsce wymagające. Warunki bywają ekstremalne. Latem jest bardzo gorąco, zimą (tak, coraz częściej w Polsce buduje się zimą) bywa zdradliwie, bo niska temperatura i wilgoć nie sprzyjają.

Dla pracowników budowlanych dobry but roboczy to gwarancja bezpieczeństwa. Chroni przed wbitymi gwoździami i czynnikami chemicznymi.

Wybierając buty na budowę powinieneś przede wszystkim zwrócić uwagę na kilka czynników i cena w tym przypadku nie powinna być decydującym kryterium. Naszym zdaniem lepiej kupić taką parę butów, która spełni Twoje oczekiwania, niż zatowarować się w niekomfortowe buty, których pracownicy nie będą chcieli nosić.

 

Zwróć uwagę na to, że dobry but na budowę powinien:

 • być dostosowany do wykonywanej pracy i zadań
 • różnić się w zależności od pory roku (lato i zima)
 • dobrze trzymać stopę
 • chronić przed przygnieceniem, zmiażdżeniem i upadkiem przedmiotów z wysokości
 • zapewniać komfort termiczny 
 • być wygodny i bezpieczny
 • spełniać normy i klasy bezpieczeństwa
 • być wykonany z materiałów dedykowanych branży budowlanej
 • posiadać podeszwę, która zapobiega poślizgnięciu 
 • mieć właściwą wagę

Przeczytaj też: Kiedy pracownikowi należy się odzież robocza? 

Jak nie wyrzucić pieniędzy w błoto wybierając buty na budowę?

Wybieraj buty uznanych i sprawdzonych producentów takich jak na przykład U-Power lub Activegear, których rozwiązania technologiczne przekładają się na komfort użytkowników obuwia.

Wybierz wygodne buty robocze, które posiadają Polskie Normy. Nie szukaj zamienników, które imitują profesjonalne obuwie, bo to szybko wyjdzie. Pracownik, który pracuje w niewygodnych butach pracuje nieefektywnie, bo ciągle musi je poprawiać. Niewłaściwe buty mogą go też obcierać, ranić i utrudniać swobodny ruch.

Najlepsze buty na budowę

Komfortowy but roboczy ma wzmocniony nosek i sztywno trzyma kostkę. Najlepiej sprawdzają się buty wykonane ze skóry naturalnej (bydlęcej lub pełnolicowej), gwarantujące wodoodporność. Zwróć też uwagę, jaką klasę bezpieczeństwa reprezentuje obuwie, z czego i jak wykonana jest podeszwa. Ważny jest również rodzaj wkładki, podszewki i waga buta.

 

Zobacz też: Czym charakteryzuje się dobre obuwie robocze? Jak wybrać buty na budowę? Zacznij od tego, aby obuwie było bezpieczne i zgodne z obowiązującymi normami. Inne buty będą Ci potrzebne latem, a inne zimą, dlatego komfort pracowników odgrywa ogromną rolę. Jedna rada na koniec. Nie daj się nabrać na tanie podróbki i zawsze wybieraj sprawdzonych producentów. 

 

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze butów na budowę przejdź do zakładki sklep i wybierz buty, które spełniają Twoje oczekiwania. Zawsze też możesz do nas napisać.