W Meridus oferujemy blokady LOTO – jedne z istotnych elementów w sprawnie działającym systemie Lockout Tagout. Procedura LOTO obejmuje odłączenie i zabezpieczenie energii zasilającej od maszyn w trakcie wykonywania prac konserwacyjnych i naprawczych, a także ich właściwe oznakowanie. Blokady Lockout umożliwiają utrzymanie wyłączenia niebezpiecznych źródeł energii, nawet podczas niepomyślnych prób ich unieruchomienia. Dzięki temu znacząco zwiększają bezpieczeństwo pracowników oraz ochronę ich zdrowia i życia w miejscu pracy. Znajdziesz u nas m.in.: blokady zaworów, linkowe, blokady klamrowe, instalacji pneumatycznych, przycisków, wtyczek elektrycznych, wyłączników elektrycznych i inne blokady Lockout.


W Meridus dysponujemy szerokim asortymentem, znacznie wykraczającym poza ofertę widoczną w naszym sklepie online. Jeśli nie możesz znaleźć interesujących Cię produktów, skontaktuj się z nami, telefonicznie lub mailowo: +48 778 890 988 / zamowienia@meridus.pl.


Wyświetlanie 1–15 z 60 wyników

Blokady LOTO — rodzaje i zastosowanie

Blokady LOTO umożliwiają ochronę pracowników przed zagrożeniami spowodowanymi przez włączone maszyny lub instalacje elektryczne. W zależności od maszyn czy urządzeń, które blokują, dzielą się na różne rodzaje. W naszym sklepie internetowym dostępne są następujący blokady Lockout Tagout:

  • blokady instalacji pneumatycznych – przeznaczone do blokowania różnego rodzaju urządzeń pneumatycznych i instalacji sprężonego powietrza;
  • blokady linkowe – wytrzymałe i uniwersalne, mają szerokie zastosowanie w różnego rodzaju urządzeniach i instalacjach;
  • blokady przycisków – ich celem jest dodatkowe zabezpieczenie maszyny i innych urządzeń przed przypadkowych uruchomieniem. W tej kategorii znajdziesz m.in.: blokadę zatrzymania awaryjnego, osłonę ochronną przełącznika gniazda i osłonę ochronną przełącznika grzybkowego;
  • blokady wtyczek elektrycznych – zabezpieczają przed podłączeniem urządzenia do gniazdka elektrycznego. Oferujemy blokady wtyczek o różnych rozmiarach;
  • blokady wyłączników elektrycznych – służą do blokowania różnego rodzaju przełączników i bezpieczników przez niepożądanym przełączeniem ich w pozycję włączoną,
  • blokady zaworów – przeznaczone do blokowania różnego rodzaju zaworów zasuwowych, kulowych, motylkowych i innych, zabezpieczają przed otwieraniem i przestawianiem zaworów przez osoby postronne;,
  • szekle i klamry multilockout – służą do zabezpieczania indywidualnego i grupowego, umożliwiają zablokowanie jednego źródła energii przez kilka osób jednocześnie i inne.

Blokady Lockout Tagout umożliwiają uporządkowanie procedur wyłączania, blokowania i znakowania maszyn i urządzeń w trakcie prac konserwacyjnych lub naprawczych. Odpowiednie oznaczenia systemu LOTO umieszczone na maszynie informują o celu jej zablokowania oraz o tym, że całe urządzenie lub poszczególne jego części nie mogą być uruchomione do czasu, aż zostaną zdjęte oznaczenie i blokady LOTO.

Blokady Lockout Tagout i inne zabezpieczenia w sklepie Meridus

Blokada Lockout to niejedyny środek ochrony w ramach procesu LOTO. Warto zadbać o zabezpieczenia Lockout Tagout, nie tylko w celach zapewnienia bezpieczeństwa zdrowia i życia pracowników, ale również dla spełnienia niezbędnych przepisów BHP, narzucanych przez europejskie normy. Dzięki nim można kompleksowo wyeliminować ryzyka i zagrożenia w firmach, zakładach produkcyjnych, usługowych i innych. Te z pozoru niewielkie zabezpieczenia mogą ochronić ludzkie życie, dlatego warto, a nawet trzeba w nie zainwestować.

W Meridus oferujemy również pozostałe zabezpieczenia Lockout Tagout jak:

Jako doświadczony na rynku dystrybutor BHP, a także doradca i dobrze zaopatrzony sklep, oferujemy sprawdzone i zgodne z aktualnymi wymogami bezpieczeństwa produkty z zakresu ochrony zdrowia i życia pracowników. Nasza oferta wybiega poza asortyment widoczny na stronie, dlatego serdecznie zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Oprócz dystrybucji produktów BHP zajmujemy się również doradztwem specjalistycznym z zakresu zabezpieczeń BHP wymaganych w zakładach pracy, a także ochrony środowiska. Z nami mogą mieć Państwo pewność, że spełniacie wymogi właściwej ochrony pracowników. Zapraszamy do współpracy!