Czyściwa przemysłowe są stosowane w zakładach przemysłowych, warsztatach, restauracjach czy hotelach. Wszędzie gdzie występuje możliwość rozlania się płynów lub konieczność bieżącego czyszczenia powierzchni. Czyściwo jest rodzajem sorbentu, bo jest bardzo chłonne i przy jego pomocy można szybko usunąć rozlane ciecze. Producenci czyściwa przemysłowego wyróżniają dwa jego rodzaje: przemysłowe — do wycierania drobnych zabrudzeń oraz wielozadaniowe, które nadają się także do usuwania plam z olejów i innych płynów.  


Meridus jako dystrybutor BHP nie tylko oferuje czyściwa i inne sorbenty przemysłowe, ale i doradza przy wyborze najkorzystniejszego dla klienta produktu. Dzięki naszemu profesjonalnemu doradztwu masz pewność, że każdy zakupiony przez Ciebie artykuł jest wydajny, a jego zastosowanie zgodne z obowiązującymi normami. Nasza oferta jest znacznie szersza niż ta, którą widać na stronie sklepu. Jeśli poszukujesz innych czyściw, skontaktuj się z nami telefonicznie +48 (77) 44 55 611 lub mailowo pod adresem: zamowienia@meridus.pl, a przedstawimy Ci naszą pełną ofertę!


Wyświetlanie jednego wyniku

Czyściwa — zastosowanie i rodzaje

Czyściwa przemysłowe mogą składać się z kilku materiałów o różnych proporcjach procentowych, np. włókien celulozowych, poliestrowych czy bawełnianych. Są wyjątkowo trwałe zarówno stosowane w formie mokrej, jak i suchej oraz bardzo ekonomiczne, dzięki czemu wyraźnie ułatwiają pracę. Czyściwa włókninowe mogą służyć m.in. do:

  • usuwania plam i zabrudzeń z maszyn, narzędzi itp.,
  • ochrony dłoni przed wysoką temperaturą oraz opiłkami metalowymi,
  • polerowania dowolnych powierzchni przy użyciu środków polerskich.

W naszym sklepie znajdziesz m.in.:

  • czyściwo bawełniane białe.
  • czyściwo bawełniane kolorowe.

Czyściwo białe bawełniane jest pozyskiwane z recyklingu czystej, białej odzieży. Charakteryzuje się bardzo wysoką chłonnością płynów, np. wody, olejów czy rozpuszczalników. Nie pozostawia pyłów. Idealnie nadaje się do polerowania, czyszczenia, wycierania, a także higieny rąk

Czyściwo kolorowe bawełniane również charakteryzuje się wysokimi własnościami absorpcyjnymi. Wytwarzane jest z wyselekcjonowanej w procesie recyklingu kolorowej odzieży, zawierającej chłonne tkaniny. Wszystkie elementy, które do niego trafiają, pozbawiane są guzików i zamków, aby nie mogły porysować polerowanych lub czyszczonych powierzchni. Posiada atest higieniczny PZH. Najczęściej służy jako czyściwo warsztatowe lub w zakładach przemysłowych do wycierania znacznych zabrudzeń, smarami, farbami czy olejami. 

Czyściwa przemysłowe w ofercie Meridus

Czyściwa przemysłowe wchodzą w skład sorbentów oferowanych przez nasz sklep. Ich wybór jest stale uzupełniany i poszerzany o nowe rodzaje. Nawet jeśli nie widzisz na stronie interesującego Cię produktu, zapytaj nas o niego, a z pewnością przedstawimy Ci korzystną ofertę. 

W naszym sklepie możesz również zaopatrzyć się w dowolny rodzaj sorbentów przemysłowych np.:

Nie jesteśmy tylko sklepem z artykułami BHP. Dla naszych klientów świadczymy profesjonalne doradztwo w zakresie artykułów ochrony zdrowia i życia w pracy, a także ochrony środowiska. Zapraszamy do kontaktu!