Coraz więcej firm przemysłowych stosuje w swojej działalności niebezpieczne substancje. Do ich prawidłowego przechowywania wykorzystują kontenery chemiczne. Dzięki specjalnej konstrukcji zapewniają bezpieczeństwo pracujących z nimi osób i środowiska. W naszym sklepie znajdziesz kontenery różnego typu, zgodne z obowiązującymi przepisami.

Wyświetlanie 1–15 z 39 wyników

Kontenery na substancje chemiczne — co mówią na ich temat przepisy?

Składowanie substancji zagrażających zdrowiu jest obwarowane licznymi wymogami i procedurami. Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej wskazuje, że materiały niebezpieczne należy przechowywać w przeznaczonych do tego opakowaniach i miejscach. Opakowania muszą być dostosowane do typu substancji i odpowiednio oznaczone. Z kolei miejsce składowania powinno być chronione przed pożarami i wyposażone w instrukcje postępowania z substancjami. W tej roli najlepiej sprawdzają się specjalistyczne kontenery na materiały chemiczne.

Kontenery chemiczne w ofercie Meridus

W naszej ofercie znajdują się kontenery i magazyny chemiczne do wielu zastosowań, które umożliwiają bezpieczne magazynowanie i transportowanie substancji ciekłych. Wysokiej jakości materiały użyte do ich produkcji zapewniają ochronę zarówno przed czynnikami zewnętrznymi, jak i niepożądanymi wyciekami.

Oferujemy m.in.:

  • kontenery ognioodporne, wykonane ze stali najwyższej jakości, do składowania łatwopalnych materiałów takich jak farby czy rozpuszczalniki;
  • kontenery chemiczne regałowe, z 1 – 3 regulowanymi poziomami składowania, odpowiednie do składowania cieczy zanieczyszczających wodę, ale i odpadów stałych;
  • kontenery chemiczne z wentylacją, do przechowywania substancji niebezpiecznych dla wody i wrażliwych na zmiany temperatury;
  • magazyny chemiczne nieizolowane, wykonane z trwałych i odpornych materiałów;
  • szereg przydatnych akcesoriów do kontenerów: lampy, wentylatory czy skrzynki bezpieczników, przystosowane do specjalnych warunków pracy.

Nasze kontenery chemiczne nadają się do składowania pojemników różnego typu. Można umieścić w nich beczki, baniaki czy mniejsze pojemniki, które również posiadamy w ofercie.

Szukasz czegoś innego? Nasz asortyment jest dużo szerszy, niż to co widać na stronie internetowej. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu +48 (77) 88 90 988 lub mailem: zamowienia@meridus.pl. Nasi doradcy na pewno Ci pomogą dobrać odpowiednie rozwiązania.

Meridus — dystrybutor i doradca BHP

Jako sklep BHP oferujemy nie tylko kontenery na chemikalia. W naszej ofercie znajduje się szereg innych produktów, dzięki którym zadbasz o bezpieczeństwo swoich pracowników i otoczenia, m.in. regały paletowe na materiały niebezpieczne czy regały na małe pojemniki.

Oprócz sprzedaży zajmujemy się również specjalistycznym doradztwem w doborze sprzętu BHP. Jeśli masz pytania, wątpliwości — po prostu zadzwoń, a dobierzemy produkty odpowiednie dla Twojej działalności. Sprzedawane przez nas pojemniki i regały na materiały niebezpieczne są zgodne z normami dla przechowywania danych materiałów. Zapraszamy do współpracy!