Szafy BHP przemysłowe

Szafy BHP stanowią zabezpieczenie dla przechowywanych w nich substancji łatwopalnych. Umożliwiają uporządkowanie, oznakowanie i rozdzielenie niebezpiecznych płynów, co ma wpływ na bezpieczeństwo i wydajność pracy przy ich wykorzystaniu. Podstawowymi zadaniami, jakie mają szafy przemysłowe, jest ochrona przed wzrostem temperatury, samozapłonem lub wybuchem przetrzymywanych w nich cieczy.


Jako dystrybutor BHP oferujemy szafki i szafy przemysłowe metalowe wielu rodzajów. Ponadto służymy specjalistycznym doradztwem przy doborze odpowiedniego rodzaju produktu do indywidualnych potrzeb klientów. Dzięki temu masz pewność, że zakupiona u nas szafa jest zgodna z obowiązującymi dla przechowywania danych materiałów normami. Nasza oferta jest znacznie bogatsza niż widoczna na stronie sklepu. Jeśli nie możesz znaleźć jakiegoś produktu, skontaktuj się z nami telefonicznie +48 (77) 44 55 611 lub mailowo pod adresem: zamowienia@meridus.pl.


Wyświetlanie 1–15 z 63 wyników

Szafy zabezpieczające – ochrona pracowników i mienia

Głównym celem szaf zabezpieczających jest ochrona pracowników oraz mienia przed niepożądanymi skutkami pożarów, związanych z przechowywanymi materiałami lub substancjami wewnątrz szaf. Dzięki możliwości ustawienia szafy BHP w dogodnym miejscu poprawia się efektywność pracy, gdyż wszystkie potrzebne i stale używane materiały znajdują się w pobliżu. Wyróżniamy wiele rodzajów szaf. Ich dobór zależy od tego, jakie substancję lub materiały będziemy chcieli w nich składować. W naszej ofercie znajdują się szafy:

  • na materiały łatwopalne jak benzyny, alkohole, nafty czy alkohol izotopowy,
  • na materiały żrące (w kolorze niebieskim), które dzięki dodatkowym zabezpieczeniom polietylenowym idealnie nadają się do składowania kwasów chlorowodorowych, łatwopalnych i zapalnych, jak i materiałów żrących.

Istnieje możliwość wyboru drzwi ze wmontowanym systemem samo zamykania, który w przypadkach zagrożenia pożarowego roztopi łączniki topliwe w temperaturze 74°C, zamykając tym samym szczelnie szafę i umożliwiając bezpieczną ewakuację personelu.

Szafy przemysłowe w naszej ofercie mają szeroki wybór rozmiarów, od dużych mogących pomieścić beczki do małych gabarytów na pestycydy. Posiadają przemyślane układy półek, ułatwiających składowanie niebezpiecznych materiałów, otwory wentylacyjne lub inne systemy odprowadzania niebezpiecznych oparów z wnętrza.

Szafy bezpieczeństwa w ofercie Meridus

Oferowane przez nas szafy BHP dla ułatwienia wyszukiwania przez klientów podzieliliśmy na trzy podkategorie:

Dysponujemy szafami o różnych klasach ognioodporności, które zapewniają w razie potrzeby dość czasu na ewakuację pracowników i zorganizowanie akcji gaśniczej. Wszystkie są wykonane w wysokiej klasy materiałów.

Nasza oferta jest na bieżąco uzupełniana i wzbogacana. Jeśli nie widzisz na stronie interesującego Cię produktu, skontaktuj się z nami niezwłocznie, a na pewno będziemy w stanie Ci pomóc. Zapraszamy!