Sorbenty przemysłowe

Sorbenty służą do absorpcji niekontrolowanych wycieków substancji niebezpiecznych. Przy ich pomocy zbierana jest ciecz z podłoża. Materiały sorpcyjne charakteryzują się wysoką chłonnością stosowanych w przemyśle substancji jak substancje ropopochodne, w tym oleje, benzyny, ale również kwasy i zasady, oraz wszystkie inne ciecze stosowane w przemyśle.


Jako dystrybutor BHP nie tylko oferujemy sorbenty przemysłowe wielu rodzajów, ale i służymy specjalistycznym doradztwem przy ich doborze do potrzeb poszczególnych klientów. Dbamy, aby zakupiony u nas produkt był wydajny, a jego zastosowanie zgodne z obowiązującymi normami. Nasza oferta jest znacznie szersza niż widoczna na stronie sklepu. Jeśli potrzebujesz innych produktów, skontaktuj się z nami telefonicznie +48 (77) 44 55 611 lub mailowo pod adresem: zamowienia@meridus.pl.


Wyświetlanie 1–15 z 32 wyników

Rodzaje sorbentów

Sorbent jest ciałem stałym o dużej zdolności absorpcji cieczy, w tym wody, oleju czy substancji chemicznych. Na rynku dostępne są różne rodzaje tych produktów. W stałej ofercie posiadamy następujące rodzaje sorbentów przemysłowych na sprzedaż.

1. Sorbent sypki, tzw. granulat mineralny, do absorpcji niebezpiecznych wycieków substancji wszelkiego rodzaju, dwóch producentów TOLSA i CERTECH. Jest niepalny.

2. Sorbent polipropylenowy, czyli sztuczny w kilku rodzajach:

  • uniwersalny do absorpcji niebezpiecznych wycieków substancji wszelkiego rodzaju, koloru szarego, występuje w formie maty, rękawa, poduszki, oraz w rolce,
  • niebieski, olejowy, lub do olejów i substancji ropopochodnych, zwykle jest hydrofobowy (nie chłonie wody lub pływa na jej powierzchni), występuje w formie maty, rękawa, poduszki, oraz w rolce,
  • żółty chemiczny, do kwasów i zasad, występuje w formie maty, rękawa, poduszki, oraz w rolce.

Sorbenty polipropylenowe są palne, ale nie wytwarzają gazów cieplarnianych. Dodatkowo w ofercie posiadamy matę sorpcyjną uniwersalną, okrągłą w kolorze szarym, do stosowania na beczkach 220 l.

Sorbenty przemysłowe oferowane na sprzedaż można też podzielić ze względu na pochodzenie na:

  • mineralne wykonane z pokruszonych i wysuszonych minerałów lub w postaci granulatów tzw. sorbenty kalcynowane,
  • naturalne organiczne, czyli pochodzące ze środowiska jak torf, kora czy celuloza. Najrzadziej stosowane ze względu na słabą chłonność substancji żrących i niebezpiecznych.

Sorbenty przemysłowe w ofercie Meridus

Sprzedaż sorbentów przemysłowych w naszym sklepie obejmuje wszystkie ich rodzaje. Bogata oferta jest stale uzupełniana. Nawet jeśli poszukiwanego przez Ciebie produktu, nie widać na stronie, skontaktuj się z nami, a z pewnością będziemy mogli Ci go zaoferować. Produkty z tej kategorii dla ułatwienia wyszukiwania podzieliliśmy na:

Nie jesteśmy zwykłym sklepem z artykułami BHP, naszym klientom zapewniamy profesjonalne doradztwo w zakresie artykułów ochrony zdrowia i życia w pracy oraz ochrony środowiska. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!