Na jakich stanowiskach pracy konieczna jest ochrona oczu? Na wszystkich, gdzie pracownicy narażeni są działanie odprysków, opiłek czy materiałów żrących. Ryzyko uszkodzenia wzroku jest tam dość duże, dlatego środki ochrony oczu i twarzy są konieczne. Podstawowym zabezpieczeniem są okulary ochronne, które muszą być stosowane na stanowiskach z choćby minimalnym stężeniem bryzgów czy opiłków. Doskonale chronią też przed czynnikami biologicznymi, chemicznymi, czy termicznymi. Okulary dostępne w naszym sklepie posiadają certyfikaty unijne, świadczące o spełnianiu przez nie wszystkich norm bezpieczeństwa. Ochrona wzroku, którą oferujemy to także gogle ochronne, w tym gogle spawalnicze. Nie mniej ważna jest ochrona twarzy, dlatego mamy też w ofercie: maski, półmaski, przyłbice, osłony mocowane do hełmu, maski spawalnicze i inne osłony twarzy.
Jako dystrybutor BHP mamy w ofercie wiele produktów, których przeznaczeniem jest ochrona oczu i twarzy. Ich asortyment jest stale powiększany i uzupełniany, dlatego jest dużo szerszy niż widoczny na stronie naszego sklepu. Jeżeli nie znajdą Państwo potrzebnego produktu – zachęcamy do kontaktu telefonicznego +48 778 890 988 lub mailowego: zamowienia@meridus.pl. Nasi doświadczeni sprzedawcy z pewnością będą mogli zaproponować odpowiednie rozwiązania w korzystnych cenach.
Ochrona oczu i twarzy
Wyświetlanie 1–15 z 180 wyników
Ochrona oczu — zastosowanie
Nie wszystkie stanowiska wymagają pracy w okularach ochronnych. Obowiązkiem pracodawcy, jest zapoznanie się z potrzebami pracowników oraz odpowiedni dobór odzieży i akcesoriów ochronnych. Działania, które mogą uszkodzić oko, mają zarówno podłoże mechaniczne, jak i chemiczne. Gogle ochronne stanowią barierę dla odprysków, opiłków, pyłów, cieczy czy dla roztopionego metalu. Nie przepuszczają oparów chemicznych i izolują oczy od działania szkodliwego promieniowania (UVA, UVB, UVC). Spawacze to grupa zawodowa szczególnie narażona na uszkodzenia oczu, dlatego ich niezbędnikiem są gogle ochronne. Szlifierze oraz tokarze również nie obejdą się bez tej formy ochrony. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy bogatą ofertę okularów ochronnych w różnych kombinacjach (z osłoną twarzy lub bez).
W jakich sytuacjach ochrona oczu BHP jest obowiązkowa? Podczas pracy na stanowiskach zagrożonych:
- promieniowaniem optycznym, np. spawalniczych czy, takich gdzie występuje promieniowanie laserowe,
- pyłami i gazami, np. pyłem węglowym czy substancjami występującymi w formie aerozoli,
- kroplami i rozbryzgami cieczy, np. żrącymi substancjami ciekłymi,
- uderzeniami, chodzi tu o prace z ciałami stałymi, które mogą się łamać i odpryskiwać,
- generowaniem łuków elektrycznych, głównie przy pracach pod wysokim napięciem,
- stopionymi metalami czy ciałami stałymi używanymi w wysokiej temperaturze, dotyczy to szerokiego zakresu stanowisk hutniczych.
Ochrona twarzy — zastosowanie
Ochrona oczu to tylko część właściwego zabezpieczenia BHP. Ochrona twarzy pozwala uniknąć jej uszkodzeń, które mogą być także spowodowane odpryskami ciał stałych lub cieczy. Jest ona równie ważna podczas prac wykonywanych w halach, jak i na zewnątrz. Niezbędny sprzęt ochrony twarzy i oczu muszą stosować osoby zatrudnione, np. w zawodach: drwala, stolarza, tokarza czy spawacza.
Środki ochrony twarzy i oczu, takie jak osłony, przyłbice, maski i półmaski wykonywane są z odpowiednich materiałów, m.in.: PCV, octanu czy poliwęglanu. Osłony twarzy zwykle mają mocowania, które pozwalają na ich podnoszenie i opuszczanie, gdy konieczne jest zabezpieczenie przy pracy.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą środków do ochrony oczu i twarzy podczas pracy. Zajmujemy się również specjalistycznym doradztwem z zakresu zabezpieczeń BHP wymaganych w przedsiębiorstwach, a także ochrony środowiska. Dzięki nam mogą mieć Państwo pewność, że posiadają najlepsze produkty dla swoich pracowników, które zapewniają im wymaganą przepisami BHP ochronę.