Odzież robocza i akcesoria, jak na przykład słuchawki ochronne, zgodnie z przepisami BHP są podstawowym elementem wyposażenia niektórych stanowisk pracy. Szczególnie tych związanych z pracą w hałasie zagrażającym zdrowiu. Chodzi tu między innymi o operatorów maszyn i urządzeń, które emitują decybele przekraczające normy, pracowników linii produkcyjnych czy branży budowlanej i ogrodniczej. Odpowiednio dobrane słuchawki, czy inaczej nauszniki ochronne oraz zatyczki do uszu BHP, chronią przed uszkodzeniem i pogorszeniem się słuchu oraz niekomfortowymi warunkami pracy.

Sklep Meridus, dystrybutor BHP, poleca profesjonalne środki ochrony oczu i twarzy, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających. Profesjonalne i innowacyjne modele słuchawek wygłuszających, czy stopery BHP, będą ważnym dodatkiem wyposażenia stanowiska pracy. Jakie słuchawki BHP wybrać? W razie potrzeb chętnie służymy profesjonalnym doradztwem. Nasza oferta wybiega szeroko poza asortyment widoczny na stronie sklepu. Dlatego jeżeli nie znajdą Państwo potrzebnego produktu – zachęcamy do kontaktu +48 778 890 988 lub zamowienia@meridus.pl. Z pewnością przedstawimy Państwu interesującą ofertę w konkurencyjnej cenie!

Wyświetlanie 1–15 z 53 wyników

Wkładki i nauszniki wygłuszające – charakterystyka

W przypadku przekroczenia dopuszczalnych norm hałasu w miejscu pracy pracodawca musi zaopatrzyć załogę w środki ochronne słuchu. Długotrwałe przebywanie w miejscach, gdzie poziom decybeli został przekroczony, może wpływać niekorzystnie na zdrowie, koncentrację i wydajność osób znajdujących się w takim środowisku pracy. W celu zapobiegania takiej sytuacji polecamy nasze produkty ochronne. Pierwszą decyzją jest zazwyczaj wybór rodzaju środków ochrony słuchu, który sprawdzi się w danym zakładzie i miejscu pracy.

Ze względu na konstrukcję i sposób używania polecamy słuchawki ochronne BHP lub wkładki przeciwhałasowe. Zatyczki i stopery do uszu BHP, wykonane są najczęściej z tworzywa sztucznego. Wkłada się je bezpośrednio do ucha, aby w wygodny i bezpieczny sposób zablokować kanał uszny. W sklepie dostępne są zatyczki pakowane w większe opakowania zbiorcze, a także modele połączone sznureczkiem lub pałąkiem. Do wkładek przeciwhałasowych wymiennych proponujemy również dozownik, który ułatwia pobieranie ich przez pracowników tuż przed rozpoczęciem pracy.

Nauszniki ochronne BHP zbudowane są z dwóch czaszy całkowicie zasłaniających uszy, które w większości przypadków utrzymywane są w miejscu i dociskane do głowy za pomocą specjalnego pałąka. Umożliwia on też regulację rozmiaru słuchawek. Nowoczesne nauszniki przeciwhałasowe, które są przeznaczone do użytku z kaskiem, mogą być jednak pozbawione tradycyjnego łączenia z tworzywa sztucznego. Na przykład specjalne słuchawki do kasku budowlanego mocowane są bezpośrednio do hełmu.

Jak wybierać słuchawki wygłuszające?

Słuchawki przeciwhałasowe mogą działać na dwa sposoby: redukować poziom decybeli docierający do ucha lub blokować uciążliwe dźwięki, ale przepuszczać inne. Pamiętajmy, że całkowita cisza jest nienaturalnym zjawiskiem, które również źle wpływa na koncentrację człowieka. Jest to też niebezpieczne, jeśli pracownik nie będzie mógł usłyszeć sygnałów ostrzegawczych. W naszym sklepie dostępnych jest wiele modeli słuchawek ochronnych dla dorosłych. Wybierając produkt, uwagę należy zwrócić przede wszystkim na:

  • poziomu tłumienia hałasu,
  • rodzaj materiału tłumiącego hałas,
  • użyte technologie, jak możliwość regulacji poziomu tłumienia decybeli,
  • kształt i budowę słuchawek.

Ważne są również potrzeby konkretnego pracownika, a także warunki jak wilgotność, zanieczyszczenia w miejscu pracy. Warto przeanalizować, czy słuchawki używane będą razem z innymi środkami ochrony indywidualnej jak na przykład kask, gogle lub okulary. Istotny jest też sposób ich używania. Słuchawki ochronne na uszy można w każdej chwili wygodnie zdjąć i założyć, natomiast słuchawki ochronne na kask należy najpierw do niego przytwierdzić i zdejmuje się je razem z hełmem.

Nauszniki ochronne przeciwhałasowe a miejsce pracy

Słuchawki robocze dostępne w naszym sklepie to funkcjonalne modele zapewniające dobry dopływ powietrza i wentylację okolic ucha, co sprawdzi się w halach, gdzie panuje wysoka temperatura. Poza tłumieniem hałasu to kolejna istotna cecha, gdyż nauszniki ochronne przeciwhałasowe dostosowuje się również do konkretnego środowiska pracy.

Słuchawki budowlane mogą mieć nieco inną budowę niż te przeznaczone dla elektryka. Słuchawki do kasku budowlanego lub dla pracownika tartaku mogą być wykonane z ABS, który jest wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne. Lżejsze uniwersalne słuchawki to często połączenie pianki i płynu, zwiększające komfort noszenia. Słuchawki dla spawacza mogą mieć z kolei pałąk nakarkowy, który lepiej sprawdzi się przy pracy w pozycji pochylonej, a słuchawki dielektryczne z opatentowaną technologią sound management będą wygodniejsze i zapewnią poczucie bezpieczeństwa podczas robót drogowych. Znalazłeś produkt dla siebie? Zapraszamy do kontaktu i złożenia zamówienia.