Wanny wychwytowe to nie tylko podstawowy sposób na utrzymanie czystości podłoża i higieny pracy, ale również forma ochrony środowiska i wód gruntowych przed przedostaniem się substancji niebezpiecznych. Każda niebezpieczna ciecz musi być składowana właśnie na nich, aby w przypadku niekontrolowanego wycieku całość tej substancji pozostała w wannie ociekowej. Można ją potem stamtąd odzyskać.

Znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie jest ryzyko zabrudzenia podłogi olejami czy pestycydami, czyli w warsztatach samochodowych, przemyśle maszynowym oraz budownictwie.


Dystrybutor BHP Meridus nie tylko oferuje wanny wychwytowe solidnej jakości, ale i fachowe doradztwo na temat wymaganych zabezpieczeń substancji szkodliwych dla środowiska używanych w przedsiębiorstwach i organizacjach. Nasza oferta jest o wiele szersza niż widoczna na stronie sklepu. Jeśli potrzebujesz innych produktów, skontaktuj się z nami: +48 (77) 44 55 611 / zamowienia@meridus.pl


Wyświetlanie 1–15 z 40 wyników

Wanny wychwytowe – zastosowanie

Wanny ociekowe służą do bezpiecznego przechowywania materiałów niebezpiecznych, zwłaszcza tych szkodliwych dla przyrody. Substancjami groźnymi dla środowiska są zarówno puszki z aerozolem, jak i wielolitrowe beczki i pojemniki IBC. Palety wychwytowe stanowią pierwszy środek zapobiegawczy przed przedostaniem się tych groźnych produktów do gleby, wody.

Wanny wychwytowe posiadają kratownice na, których ustawiane są pojemniki z niebezpiecznymi substancjami.  Wanny są trwałe, odporne na substancje powszechnie stosowane w przemyśle. Ich konstrukcja jest wytrzymała i zgodna z obowiązującymi normami i przepisami.

W naszej ofercie znajdziecie wanny wychwytowe stalowe oraz wykonane z wysokiej jakości polietylenu (HDPE). Materiał, z którego wykonana jest wanna, musi być odporny na działanie przechowywanej w nim substancji.

Zgodnie z ustawą o ochronie środowiska, wanny wychwytowe stanowią wymagany prawem element zapewnienia bezpieczeństwa pracy w wielu zakładach przemysłowych.

Jaka jest wymagana pojemność wanny wychwytowej?

Zgodnie z przyjętymi w UE zasadami pojemność wychwytu, jaki może pomieścić podłoga wychwytowa, to 10% objętości składowanych na niej substancji lub objętość największego składowanego pojemnika. Jeśli jednak składowane na wannie wychwytowej materiały znajdują się na obszarach objętych ochroną wód, musi ona zapewnić pomieszczenie 100% objętości wszystkich ustawionych na niej pojemników.

Meridus – Twój doradca BHP

Meridus zapewnia wysokiej jakości, zgodne z obowiązującymi normami produkty BHP, w tym wanny przemysłowe wykonane z PE lub stali ocynkowanej czy malowanej proszkowo. Oferuje też fachowe doradztwo i konsultacje w zakresie aktualnie wymaganych zabezpieczeń w firmach oraz organizacjach. Posiadamy bardzo dużo rodzajów wanien wychwytowych, a oferta jest stale uzupełniania, przez co niektóre produkty mogą nie być jeszcze widoczne na stronie. Jeśli nie możesz więc znaleźć potrzebnego Ci produktu w naszym sklepie, po prostu skontaktuj się z nami, a z pewnością będziemy w stanie Ci pomóc!