Praca na wysokości lub innym stanowisku niebezpiecznym stwarza zagrożenie dla zdrowia pracownika. Hełmy ochronne zabezpieczają głowę przed urazami. Wykonane z trwałych i odpornych na zniszczenia materiałów są niezbędnym wyposażeniem każdego pracownika z branży budowlanej czy przemysłowej.


Nasza oferta wybiega szeroko poza produktu widoczne na stronie sklepu. Jeżeli nie znajdą Państwo potrzebnego produktu – zachęcamy do kontaktu +48 (77) 44 55 611 / zamowienia@meridus.pl


Wyświetlanie 1–15 z 33 wyników

Przemysłowy hełm ochronny – zastosowanie

W zakładzie pracy, w którym pracownik może być narażony na poważne urazy głowy, niezbędny jest przemysłowy hełm ochronny. Takie zabezpieczenie osłania przed spadającymi przedmiotami czy uderzeniem o wystające elementy konstrukcyjne. Dobrze wykonany kask osłania głowę zarówno od góry, jak i od boku, dzięki wzmocnionej warstwie wewnętrznej. Hełmy ochronne BHP powinny spełniać określone normy EN 397. Wybierając kask ochronny w naszym sklepie, możesz mieć pewność, że decydujesz się na produkt spełniający wymagania bezpieczeństwa.

Hełm ochronny BHP – lekki i przewiewny

Hełm przemysłowy powinien być na tyle lekki i przewiewny, by zapewnić komfort w czasie pracy. Najczęściej hełmy wykonane są z materiału takiego jak ABS, czyli termoplastu i akrylonitryl-butadien-styrenu. Tworzywo to charakteryzuje się sporą wytrzymałością i odpornością na uderzenia. Przemysłowy hełm lekki to konieczny środek ochrony indywidualnej, który powinien zagwarantować pracodawca w miejscu pracy narażonym na zagrożenia mechaniczne. Kask roboczy musi zapewniać wentylację głowy, a równocześnie chronić przed potencjalnym zagrożeniem.

Hełm ochronny do pracy na wysokości – konieczna ochrona głowy

Hełmy ochronne wentylowane najczęściej wykorzystywane są w budownictwie. Podczas pracy na dużej wysokości, ochrona głowy jest wymagane rygorystycznymi przepisami. Prawidłowo wykonany hełm musi składać się ze skorupy, więźby i paska podbródkowego, dopasowanego do pracownika.

Jako dystrybutor BHP w swoim asortymencie mamy różnego rodzaju hełmy ochronne. Sklep Meridus zajmuje się sprzedażą lekkich hełmów przemysłowych, czapek przeciwskaleczeniowych, słuchawek ochronnych, ocieplaczy zimowych do hełmów ochronnych. Cena produktu nie wpływa na jego jakość, zależy od specyfiki i przeznaczenia nakrycia głowy.