Do skorygowania istniejących i zapobiegania tworzenia się nowych deformacji stóp niezbędne jest obuwie profilaktyczne. Dzięki specjalnej budowie chroni stopę przed pojawieniem się dolegliwości bólowych i dyskomfortu. Traktowane jest jako obuwie robocze, dlatego jest częścią wyposażenia stanowisk wymagających pracy w pozycji stojącej.


Meridus dystrybutor BHP oferuje odzież ochronną, w tym obuwie, które spełnia normy jakości i bezpieczeństwa. Dostępne są między innymi półbuty robocze, sandały robocze, ale również obuwie profilaktyczne BHP na przykład buty dla pielęgniarek. W razie potrzeb chętnie służymy profesjonalnym doradztwem. Nasza oferta wybiega szeroko poza asortyment widoczny na stronie sklepu. Dlatego jeżeli nie znajdą Państwo potrzebnego produktu – zachęcamy do kontaktu +48 778 890 988 lub zamowienia@meridus.pl. Z pewnością przedstawimy Państwu interesującą ofertę w konkurencyjnej cenie!


Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Czym są buty profilaktyczne?

Buty profilaktyczne dla dorosłych to obuwie, które zaprojektowane jest w precyzyjny sposób. Wbudowana na stałe specjalna wkładka wyprofilowana jest tak, aby w pełni przylegała do stopy i ułatwiała skorygowanie powstałych w przeszłości wad kończyn lub zapobiegała powstaniu nowych przy dużych przeciążeniach. Wyglądem przypominają tradycyjne buty: trzewiki, drewniaki czy sandały, więc nie przykuwają wzroku i nie zwracają uwagi innych osób.

Jakie buty profilowane wybrać?

Obuwie profilaktyczne, które proponujemy jest szyte, ewentualnie klejone, dzięki czemu są to produkty o dużej wytrzymałości. Przeznaczone jest do użytku w placówkach służby zdrowia, handlowych, a także przemyśle spożywczym i gastronomii. Wybierając model poza rozmiarem, należy zwrócić uwagę na:

  • materiał,
  • rodzaj cholewki (zamknięta lub otwarta),
  • rodzaj podeszwy,
  • zabezpieczenia i udogodnienia (paski, rzepy).

Buty profilowane damskie i męskie, które cieszą się największą popularnością to trzewiki profilaktyczne i wygodne sandały profilaktyczne. Dostępne u nas modele różnią się nieco budową i wykończeniem. Buty profilaktyczne damskie często mają otwartą cholewkę z paskami regulującymi wysokość podbicia i tęgość. Obuwie profilaktyczne damskie ma też zazwyczaj nieco wyższy obcas. Męskie obuwie to między innymi drewniaki i klapki medyczne z zamkniętą cholewką z perforacją i paskami dwufunkcyjnymi przekładanymi na piętę.

Wierzch obuwia profilaktycznego wykonany jest z wysokiej jakości skóry naturalnej pokrytej wodoodporną membraną ułatwiającą czyszczenie. Dzięki temu są odporne na oleje i smary, antystatyczne, dzięki czemu można ich używać w różnych środowiskach. Spód takich butów wykonany jest z materiałów jak drewno, styrogum lub wkład korkowo-gumowy o profilu ortopedycznym. Buty często mają również oddychającą podszewkę, na przykład z gąbki. W sklepie dostępne są modele w kolorze brązu, bieli i czerni, ale możliwe jest również złożenie zamówienia na buty w innych kolorach. Spodobał Ci się któryś model? Zapraszamy o kontaktu ze sklepem!