Koce gaśnicze przeznaczone są gaszenia punktowego. Wykonane z trwałych i odpornych na działanie wysokich temperatur materiałów, sprawdzają się w nagłych przypadkach. Odcinają dopływ powietrza, a tym samym zapobiegają rozprzestrzenianiu się ognia na okoliczne przedmioty.


Nasza oferta wybiega szeroko poza produktu widoczne na stronie sklepu. Jeżeli nie znajdą Państwo potrzebnego produktu – zachęcamy do kontaktu +48 (77) 44 55 611 / zamowienia@meridus.pl


Wyświetlanie jednego wyniku

Koce przeciwpożarowe – zastosowanie

Włókno szklane, z którego wykonane są koce przeciwpożarowe, jest materiałem niepalnym. Stanowi on doskonałą izolację. Koce gaśnicze szklane przeznaczone są do gaszenia niewielkich punktów ogniowych, w tym także ludzi. Znajdują zastosowanie także podczas gaszenia pożarów łatwopalnych cieczy jak benzyna czy olej. Koc przeciwpożarowy można umieścić na ścianie, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia. Używając koca, należy pamiętać, by zawsze postępować zgodnie z załączoną instrukcją.

Odporność koca gaśniczego

Koc gaśniczy jest trwały i odporny na uszkodzenia. Służy do wielokrotnego użytku i może być wykorzystywany aż do momentu zniszczenia. Właściwości koca umożliwiają gaszenie pożarów o niewielkich rozmiarach, poprzez odcięcie dopływu powietrza. Raz do roku należy wykonać przegląd koca i ocenić stan jego zużycia. Obecność większych dziur czy miejscowych przepaleń zmniejsza właściwości przeciwpożarowe i jest sygnałem do wymiany koca na nowy. Koce gaśnicze w sklepie online Meridus posiadają niezbędne atesty i są zgodne z przepisami przeciwpożarowymi.

Koce gaśnicze – cena

Sklep BHP Meridus oferuje różnorodny asortyment taki jak sprzęt PPOŻ. Zamówisz u nas nie tylko koce gaśnicze, ale też inne akcesoria przeciwpożarowe i ratunkowe. Oferujemy m.in.:

Dostępne u nas certyfikowane koce gaśnicze online posiadają świadectwo dopuszczenia CNBOP nr 1649/2013. Zaopatrując się u nas koce gaśnicze BHP, kupujesz produkty zgodne z wymogami bezpieczeństwa, legalnie dopuszczonymi do sprzedaży.