Drabiny linowe wyróżniają się dużą mobilnością. Są lekkie, łatwe do złożenia i przez to idealnie sprawdzają się w transporcie. Znajdują zastosowanie w wielu sytuacjach, kiedy użycie drabin z metalu lub drewna byłoby niewygodne lub kłopotliwe.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Gdzie stosuje się drabiny linowe?

Drabiny linowe, nazywane też sznurowymi, sprawdzają się w bardzo wielu sytuacjach, m.in. jako:

  • drabiny dachowe, w tym do prac na pochyłych dachach i innych pochyłych konstrukcjach
  • drabiny do schodzenia do studzienek, studni i silosów,
  • drabiny przeciwpożarowe,
  • drabiny ewakuacyjne,
  • element wyposażenia na placach zabaw i siłowniach plenerowych,
  • na jachtach, łodziach, statkach,
  • w jaskiniach,
  • w terenach górskich, nad przepaściami,
  • w wykopach i kopalniach,
  • jako balustrady linowe i bariery linowe.

Tak naprawdę zastosowań dla drabin linowych jest dużo więcej. Ze względu na ich lekkość i mobilność można wykorzystywać je zarówno do przemieszczania się w pionie (np. drabiny sznurowe dekarskie), jak i poziomie (drabiny linowe speleologiczne). Wykonywane są z bardzo wytrzymałych materiałów, dlatego sprawdzają się praktycznie w każdym terenie i każdych warunkach.

Z czego wykonywane są drabiny sznurowe?

Drabiny linowe wykonywane są z materiałów o wysokiej odporności na obciążenia i wpływ czynników atmosferycznych. Do stworzenia lin najczęściej używa się poliestru lub polipropylenu, tworzyw sztucznych, które sprawdzają się nawet przy długotrwałym użytkowaniu. Są też bardzo odporne na promieniowanie ultrafioletowe i wilgoć, co sprawia, że mogą być długotrwale użytkowane na zewnątrz. Aby je wzmocnić, czasami używa się stalowego rdzenia.

Stopnie drabin linowych wykonywane są z impregnowanego drewna, lekkiego i trwałego aluminium albo specjalnych stopów stali. Są one zwykle ryflowane, czyli mają niejednolitą powierzchnię, z rowkami na całej długości, żeby zapobiegać ślizganiu się. Często posiadają na końcach zaślepki z tworzyw sztucznych.

Zastosowanie wytrzymałych materiałów sprawia, że drabinki takie mają dość duży udźwig — często do 250 kg. Oznacza to, że mogą przemieszczać się na nich nawet trzy osoby jednocześnie. To szczególnie istotne w przypadku drabinek nad przepaściami czy drabinek ewakuacyjnych.

Bezpieczny i wytrzymały sprzęt do prac na wysokościach

Nasz sklep BHP ma w ofercie szeroki wybór drabin linowych: 5m, 10m, 15m, 20m, 25m i 30m. Są to drabiny najlepszych producentów, m.in. polskiej marki Protekt, specjalizującej się w urządzeniach zapewniających bezpieczeństwo pracy. Mamy też inne rodzaje drabin i sprzętów do pracy na wysokościach, zgodnych z normami bezpieczeństwa:

Nawet jeśli nie widzisz u nas tego, czego szukasz, skontaktuj się z nami. Nasza oferta jest dużo szersza niż to, co widać na stronie. Zadzwoń pod numer: +48 778 890 988 lub napisz na maila: zamowienia@meridus.pl. Nasi konsultanci na pewno będą mogli Ci pomóc.

Chętnie też doradzimy Ci w wyborze najlepszego sprzętu. Powiedz, do czego go potrzebujesz i gdzie będziesz go używał. Przedstawimy Ci najlepszą ofertę, korzystną cenową i przede wszystkim zgodną z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa. Zadzwoń lub napisz jeszcze dziś!