Tradycyjne drabiny przystawne znajdują zastosowanie w wielu sytuacjach, ale żeby zwiększyć zakres możliwości ich wykorzystania, stworzono również drabiny wysuwno-przystawne. Można ich używać tradycyjnie, opierając o ścianę, ale można także rozstawić je po wysunięciu i stworzyć z nich stabilną konstrukcję.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Drabiny wysuwno-przystawne — charakterystyka

Rynek drabin poszerza się z każdym rokiem o nowe produkty. Najprostsze drabiny przystawne pojawiają się w udoskonalonych wersjach, zwiększających ich stabilność. Jednym z takich rozwiązań są drabiny wysuwno-przystawne, których można używać standardowo, przy ścianie, ale można również rozkładać je na kształt litery A. Jeśli są to jednocześnie drabiny teleskopowe, ich ramiona mogą być wydłużone. Są one wyposażone w prowadnice pozwalające na rozsunięcie konstrukcji i tym samym zwiększenie zasięgu takiej drabiny.

Drabiny wysuwno-przystawne znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się wygoda przechowywania i uniwersalność. Ze względu na możliwość ich składania, zajmują mniej miejsca, niż osobne drabiny o podobnym zasięgu. Z łatwością można schować je do garażu czy ogrodowej altany albo przetransportować samochodem.

Z czego wykonuje się drabiny wysuwno-przystawne?

Drabiny wysuwne najczęściej produkuje się z aluminium. Jest to materiał lekki, co zwiększa mobilność drabiny, i bardzo wytrzymały, przez co sprzęty z niego wykonane można bezpiecznie użytkować przez lata.

Bezpieczne korzystanie z drabin przystawnych i wysuwnych

Korzystając z drabiny przystawnej pamiętaj, by wystawała ona nad powierzchnię, do której chcesz się dostać. Dzięki temu będzie można bezpiecznie wejść i zejść z drabiny. Minimum to w tym przypadku 75 cm, chyba że zastosowałeś inne środki bezpieczeństwa. Drabina powinna być stabilnie ustawiona na podłożu, aby uniknąć przewrócenia jej do tyłu. Drabiny wysuwne powinny być z kolei tak wysokie, by pracownik stojący na nich mógł w każdym momencie chwycić poręcz lub podłużnicę. Drabiny rozstawne powinny być otwarte całkowicie i za każdym razem zabezpieczane przed niechanym rozsunięciem. Pamiętaj również, by nie używać drabin przystawnych do prac muratorskich, prac ciesielskich na wysokościach powyżej 3 m i prac malarskich powyżej 4 m.

Szeroki wybór produktów do prac na wysokościach

Jeśli szukasz drabin innego typu, w naszej ofercie znajdziesz również:

  • drabiny bezpieczeństwa, odpowiednie do prac na wysokościach,
  • drabiny kombinowane, czyli kilka drabin, które można łączyć w różny sposób,
  • drabiny dekarskie, przystosowane do bezpiecznych prac na różnych typach dachów,
  • drabiny linowe o szeregu zastosowań, m.in. jako drabiny speleologiczne czy ewakuacyjne
  • podesty i schodki, przydatne podczas prac remontowych w domu i na zewnątrz,
  • stojaki, wsporniki i uchwyty drabin, zwiększające bezpieczeństwo pracy.

Nie ma tu produktu, którego szukasz? Nasza oferta jest dużo szersza niż to, co widzisz na stronie internetowej. Zadzwoń pod numer +48 778 890 988 lub napisz na maila: zamowienia@meridus.pl a z pewnością znajdziemy dla Ciebie artykuły, których potrzebujesz.

Nasz sklep BHP prowadzi również usługi consultingowe, zarówno dla firm, jak i prywatnych nabywców. Jeśli zastanawiasz się, jak najlepiej wyposażyć stanowisko pracy, jaki sprzęt dobrać, by spełniał wymagane normy, skontaktuj się z nami, nasi konsultanci udzielą Ci profesjonalnego wsparcia.