Kompletując odzież roboczą pracownika, nie można zapomnieć o produktach jak gogle ochronne. Zabezpieczają jeden z najważniejszych zmysłów – wzrok, więc warto poświęcić chwilę na dobór odpowiedniego modelu i typu tej osłony.


Dystrybutor BHP Meridus oferuje klientom wysokiej jakości zróżnicowane środki ochrony oczu i twarzy i odzież ochronną. Skuteczna osłona twarzy sprzyja pracy w bezpiecznych i komfortowych warunkach, a dostępne w sklepie okulary ochronne znajdą zastosowanie w środowiskach, w których istnieje ryzyko kontaktu z pyłami, zanieczyszczeniami, promieniowaniem czy pryskającymi drobinkami na przykład metali.


Wyświetlanie 1–15 z 22 wyników

Okulary ochronne typu gogle – charakterystyka

Warto zainwestować w gogle ochronne BHP, które charakteryzują się dużą szczelnością i ochronią oczy podczas wykonywania prac wewnątrz i na zewnątrz budynków. Niektóre modele zamiast tradycyjnych zauszników mają taśmę, która pozwala regulować docisk gogli do twarzy i utrzymują ją w miejscu. W naszym sklepie znaleźć można różne rodzaje i typy gogli, które różnią się zastosowaniem, materiałem, z którego zostały wykonane, technologią i kształtem.

Gogle BHP mogą mieć przezroczyste lub przyciemniane soczewki. Mają one różną klasę optyczną, mogą być pokryte specjalnymi warstwami chroniącymi przed zaparowaniem, zarysowaniem, uszkodzeniem mechanicznym, zabezpieczają oczy przed rozbryzgiem cieczy, cząstkami pyłu, stopionymi metalami i gorącymi ciałami stałymi, nadfioletem. Materiały użyte do ich produkcji odporne są na starzenie.

Jakie gogle robocze wybrać?

Decydując się na zakup produktów w naszym sklepie, należy przeanalizować charakter pracy na danym stanowisku. Gogle chemiczne, można stosować podczas pracy ze żrącymi produktami, zwykłe gogle z uszczelką piankową i bez wentylacji z kolei sprawdzą się podczas prac ogrodniczych. Nasz doradca wskaże i dobierze najlepsze:

  • gogle do szlifowania – z trwałych materiałów, zabudowane, o dużej odporności mechanicznej. Niektóre modele mają system wentylacji okrężnej, zauszniki i filtry, zwiększające komfort pracy. Polecamy gogle przeciwodpryskowe i gogle przeciwpyłowe, które osłaniają oczy przed opiłkami metali, pyłem powstałym podczas prac z drewnem, betonem i kamieniem;
  • gogle laboratoryjne – niezbędne podczas pracy z groźnymi substancjami, szczelnie przylegające do twarzy;
  • gogle przeciwmgielne – specjalne soczewki, ochrona przed parowaniem i wentylacja pozwalają na pracę w trudnych warunkach atmosferycznych. Panoramiczne soczewki zapewniają lepsze pole widzenia;
  • gogle ochronne na okulary – niezbędne dla osób, które noszą okulary korekcyjne.

Warstwy ochronne, filtry UV i tworzywa użyte do produkcji gogli ochronnych gwarantują długotrwałe użytkowanie i ochronę wzroku w niemal każdych warunkach. Gogle BHP na okulary to praktyczny wybór dla osób z wadą wzroku, którzy oczekują skutecznej ochrony przed odpryskami, cieczami i pyłami. Wszystkie produkty w naszym sklepie spełniają normy jakościowe i bezpieczeństwa. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.