Okulary ochronne mają za zadanie ochronę oczu przed odpryskami, cieczami, urazami mechanicznymi, promieniowaniem UV i innymi zagrożeniami, które mogą występować na różnych stanowiskach pracy. W naszym internetowym sklepie BHP mamy szeroki wybór tych artykułów, m.in. okulary ochronne do szlifowania, okulary przeciwodpryskowe, przeciwsłoneczne robocze, okulary ochronne na gumce, okulary ochronne na okulary korekcyjne czy inne okulary robocze, np. nieparujące. Oferujemy również gogle ochronne, osłony twarzy i środki ochrony oczu i twarzy.


Jako dystrybutor BHP cały czas uzupełniamy i poszerzamy ofertę produktową z myślą o naszych klientach. Obecnie jest ona znacznie większa niż widoczna na stronie sklepu. Jeżeli nie znajdą Państwo potrzebnego produktu – zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu +48 778 890 988 lub poprzez mail: zamowienia@meridus.pl. Nasi pracownicy z pewnością będą mogli pomóc.


Wyświetlanie 1–15 z 93 wyników

Okulary ochronne — przeznaczenie i rodzaje

Okulary ochronne BHP to jeden z podstawowych środków ochrony indywidualnej, często wymagany przepisami. Służą one zarówno zabezpieczeniu wzroku przed urazami, jak i zapewnieniu komfortowego widzenia podczas pracy. Okulary BHP są wytwarzane z różnego rodzaju materiałów w zależności od stanowisk, na jakich mają być używane. Ze względu na rodzaj i stopień zagrożenia stosowane są odpowiednie oznaczenia, ułatwiające właściwy dobór. Na soczewkach stosuje się cyfry od 3 do 9. Okulary ochronne robocze z cyfrą:

  • 3 – chronią przed kroplami lub rozbryzgami cieczy,
  • 4 – zabezpieczają przed pyłem większym niż 5 µm,
  • 5 – chronią przed gazem lub pyłem mniejszym niż 5 µm,
  • 8 – stanowią ochronę przed działaniem łuku elektrycznego,
  • 9 – ochraniają przed gorącymi ciałami stałymi lub stopionymi metalami.

Oprócz tego poszczególne rodzaje okularów roboczych ochronnych różnią się od siebie wytrzymałością mechaniczną. O jej poziomie informują następujące symbole literowe:

  • S – wytrzymałość podwyższona,
  • F – okulary ochronne odporne na uderzenia o niskiej energii,
  • B – odporne na uderzenia o średniej energii;
  • A – odporne na uderzenia o wysokiej energii.

Niektóre okulary BHP mają szybki, które nie ulegają zaparowaniu, są one wtedy oznaczone symbolem — N. Z kolei szybki niepodatne na uszkodzenia powierzchni spowodowane przez drobne cząstki pyłu mają symbol — K.

Ze względu na różne rodzaje i zastosowanie ważny jest dobór odpowiednich okularów roboczych do warunków, w jakich będzie wykonywana praca. Okulary robocze ochronne z naszej oferty spełniają wszystkie wymagane prawem normy. Oprócz tego posiadamy okulary do pracy w wersji przeciwsłonecznej z przyciemnianymi, a także z żółtymi i przezroczystymi szybkami, które doskonale sprawdzają się w podczas standardowych prac w przemyśle, budownictwie czy przy pracach gospodarczych i komunalnych.

Wysokiej jakości okulary ochronne w ofercie Meridus

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór okularów ochronnych. Opracowane z największą dbałością o szczegóły okulary sprawdzą się idealnie w warunkach przemysłowych. Są odporne na wszelkiego rodzaju zarysowania, pyły czy wysokie i niskie temperatury. Okulary ochronne zapobiegają promieniowaniu ultrafioletowemu, promieniowaniu słonecznemu, urazom mechanicznym oraz spowodowanym cieczą. Dostępne są w wariantach: przezroczystym i przyciemnianym. Dzięki sportowemu wyglądowi wygoda ich noszenia jest na naprawdę wysokim poziomie. Za sprawą swojej konstrukcji okulary są niesamowicie lekkie, a przy tym poręczne. Dużym udogodnieniem jest łatwość ich czyszczenia. Ochrona oczu w przemyśle jest bardzo ważna, dlatego warto zaopatrzyć się w najlepszy sprzęt. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Nasi sprzedawcy chętnie służą pomocą podczas wyboru. Zachęcamy do kontaktu, aby potwierdzić dostępność i otrzymać specjalnie dla Państwa przygotowaną ofertę.

Jesteśmy nie tylko dystrybutorem, ale i doradcą z zakresu wymaganych przepisami prawa zabezpieczeń BHP oraz ochrony środowiska. Dzięki naszym specjalistycznym poradom będą mieć Państwo pewność co do właściwego pod względem BHP zabezpieczenia swojej firmy. Zapraszamy do współpracy!