Jedną z podstawowych form ochrony pracownika w trakcie spawania są fartuchy spawalnicze, które zapobiegają oparzeniom i urazom. Praca z wysoką temperaturą i przy niebezpiecznych substancjach stanowi zagrożenie zdrowia i życia.


Sklep BHP Meridus proponuje różnych rozmiarów i kolorów fartuchy do spawania, rękawice spawalnicze, oraz rękaw spawalniczy, który wykonywany jest na zamówienie. Odzież spawalnicza stanowi ważny element wyposażenia stanowiska pracy w zakładach usługowych, warsztatach i firmach budowalnych. W razie problemów z wyborem produktu chętnie służymy doradztwem. Nasza oferta wybiega szeroko poza asortyment widoczny na stronie naszego sklepu. Dlatego jeżeli nie znajdą Państwo potrzebnego artykułu – zachęcamy do kontaktu +48 778 890 988 lub zamowienia@meridus.pl. Z pewnością przedstawimy Państwu interesującą ofertę w konkurencyjnej cenie!


Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Fartuchy spawalnicze i rękaw do spawania – charakterystyka

Odpryski i iskry, które są efektem spawania, mogą przyczyniać się do poparzenia ciała, uszkodzenia skóry i odzieży spawacza. Dlatego zgodnie z przepisami BHP pracownik powinien zostać wyposażony w specjalną odzież roboczą. W naszym sklepie dostępne są fartuchy spawalnicze ze skóry bydlęcej licowej, która skutecznie zabezpiecza podczas spawania i cięcia materiałów. Polecamy fartuchy pełne i zapaski, uszyte z jednego elementu skóry, dzięki czemu charakteryzują się większą trwałością i odpornością na rozdarcia. Fartuchy spawalnicze skórzane pełne mają rozmiar 100 x 70 cm, co pozwala wygodnie przesłonić klatkę piersiową, brzuch i uda. Pasek zakładany przez głowę pozwala regulować długość fartucha, a wiązanie w pasie unieruchamia odzież podczas pracy. Zapaska dostępna jest w rozmiarze 60 x 60 cm i stosowana jest do ochrony dolnej partii ciała.

Z kolei rękaw spawalniczy skórzany sprawdzi się podczas spawania, cięcia metali, prac kowalskich i montażowych do ochrony ramienia i przedramienia. Rękaw do spawania skórzany wykonywany jest na zamówienie klienta: na prawą lub lewą rękę. Wszystkie produkty dostępne są w opakowaniu jednostkowym lub zbiorczym.

Jaki wybrać fartuch spawalniczy?

Fartuchy spawalnicze zaprojektowane są w taki sposób, aby maksymalnie chronić pracownika przed iskrami i odpryskami, promieniowaniem i wysoką temperaturą. Prawdziwa skóra daje najlepszą ochronę przed gorącem, a odpowiednio zaimpregnowana jest też odporna na zadrapania i otarcia. Ponieważ są wykonane z jednego elementu skóry, nie trzeba martwić się topiącymi się szwami. Produkty dostępne są w kolorze czarnym i odcieniach brązu. Zapraszamy do kontaktu ze sklepem, nasz doradca dobierze najlepszy model.

Dłuższy fartuch będzie lepszy przy intensywnych pracach, pracach blisko ziemi, pracach konstrukcyjnych. Zapaska to rozwiązanie przy spawaniu na mniejszą skalę. Sprawdź też możliwość regulacji długości za pomocą pasków, aby maksymalnie wykorzystać szasnę ochrony przed szkodliwymi czynnikami. Nasze produkty nie krępują ruchów, są lekkie w noszeniu i łatwo się je zakłada i zdejmuje.