Transport chorego lub poszkodowanego może wymagać specjalnego sprzętu, jakim są na przykład nosze ewakuacyjne. Jest to rodzaj wyposażenia medycznego, które niezbędne jest podczas akcji ratowniczej w terenie. Takie nosze można ciągnąć, zawiesić pod śmigłowcem lub użyć do znoszenia osób z wysokości i stromych terenów.

Sklep BHP Meridus oferuje wysokiej jakości sprzęt PPOŻ kierowany do służb medycznych i strażaków. Są to na przykład:


W naszym sklepie dostępne są wytrzymałe nosze ratownicze z różnych materiałów, projektowane i wykonane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Wszystkie produkty spełniają normy jakościowe. Pozwalają zadbać o bezpieczeństwo, ale i komfort poszkodowanego niezależnie od warunków zewnętrznych. Nie wiesz które nosze wybrać? W razie takiej potrzeby chętnie służymy doradztwem. W katalogu nie ma artykułu, którego szukasz? Nasza oferta wybiega szeroko poza asortyment widoczny na stronie naszego sklepu. Dlatego jeżeli nie znajdą Państwo od razu potrzebnego produktu – zachęcamy do kontaktu +48 778 890 988 lub zamowienia@meridus.pl. Z pewnością przedstawimy Państwu interesującą ofertę w konkurencyjnej cenie!


Wyświetlanie jednego wyniku

Jakie nosze ratownicze wybrać?

W zależności od sytuacji, miejsca zdarzenia i stopnia poszkodowania rannych, do transportu, niezbędne mogą być nosze wykonane z różnych materiałów, wzbogacone dodatkowymi funkcjami. Dużą popularnością cieszą się nosze ewakuacyjne stalowe oraz nosze aluminiowe, a konkretnie:

  • nosze stalowe nierdzewne, rozkładane proste,
  • nosze stalowe nierdzewne, nierozkładane,
  • nosze stalowe nierdzewne, rozkładane zwężane,
  • nosze stalowe nierdzewne, nierozkładane zwężane,
  • nosze ewakuacyjne połówkowe,
  • nosze aluminiowe składane – bawełniane,
  • nosze aluminiowe składane – poliestrowe.

Wielofunkcyjne nosze ewakuacyjne sprawdzą się jako skuteczny system ratownictwa lądowego, powietrznego i wodnego. Długość i szerokość większości modeli można dostosować do rozmiaru transportowanej osoby, co wpływa na bezpieczeństwo całego procesu i komfort leżącego. Wygodne uchwyty oraz możliwość przewożenia osób w pozycji poziomej i pionowej ułatwiają przeprowadzenie każdej akcji ratowniczej.

Nosze aluminiowe składane, dzięki swojej konstrukcji, sprawdzą się w wąskich miejscach, podczas wypadków na szlakach górskich, samochodowych, w trakcie akcji ratowniczej na terenie zawalonych budynków. Mają cztery pasy z poduszkami ochronnymi do stabilizacji pacjenta. W naszym sklepie dostępne są również dodatkowe akcesoria stosowane razem z noszami, jak podwozia do noszy, liny, uchwyty i szelki do transportu noszy, wkładki pod plecy i pasy do stabilizacji pacjentów. W jednym miejscu znaleźć można wszystko, co niezbędne do zaopiekowania się poszkodowanym i przetransportowania go do placówki medycznej. Zainteresowała Cię nasza oferta? Skontaktuj się ze sklepem w celu złożenia zamówienia.