Szafy na chemikalia i materiały niebezpieczne

Posiadanie szafy na chemikalia to wymóg dla każdego warsztatu, laboratorium, pracowni chemicznej i zakładu produkcyjnego bez względu na jego wielkość. Wszystkie posiadane i używane substancje chemiczne i środki łatwopalne muszą być przechowywane w sposób, który zabezpieczy je przed dostępem osób niepowołanych oraz zabezpieczy otoczenie przed ich samozapłonem czy wybuchem.


Meridus to dystrybutor BHP oferujący szafy na materiały niebezpieczne wszystkich rodzajów, w tym chemiczne. Nie jesteśmy tylko dostawcą, ale i doradcą klienta. Zapewniamy pomoc w doborze produktów zgodnych z obowiązującymi normami i przepisami prawnymi. Z naszą pomocą Twoja firma jest bezpieczna zarówno pod względem ochrony pracowników i mienia, jak i na wypadek ewentualnej kontroli. Nasza oferta wybiega szeroko poza produkty widoczne na stronie sklepu. Jeżeli nie widzisz potrzebnego Ci produktu – zachęcamy do kontaktu +48 (77) 44 55 611 / zamowienia@meridus.pl


Wyświetlanie jednego wyniku

Szafy na chemikalia – wygoda i ochrona

Szafy na środki chemiczne gwarantują, że przechowywane w nich substancje nie zostaną naruszone lub uszkodzone. Nie są to zwykłe meble, lecz wykonane z wytrzymałej, grubej blachy specjalistyczne produkty do pracy w szczególnych warunkach. Posiadają wygodne półki ułatwiające układanie materiałów, które najczęściej mają postać wanienek. W razie ewentualnych wycieków niebezpieczne substancje zatrzymują się w nich, nie wchodząc w reakcje z tymi znajdującymi się na niższych poziomach. Na półkach z łatwością można ustawić pojemniki, butelki czy nawet probówki o niestandardowych gabarytach. Szafy BHP tego typu są zamykane na klucz, dzięki czemu dostęp do nich mają tylko osoby upoważnione.

Szafa na chemikalia posiada wentylację grawitacyjną. Niektóre z modeli mają także specjalny króciec na górze, umożliwiający odprowadzanie tworzących się szkodliwych oparów wprost do specjalnego kanału wentylacyjnego. W ten sposób można przechowywać w nich nawet żrące substancje chemiczne.

Szafy na chemikalia w ofercie Meridus

Szafy na środki chemiczne z naszej oferty zapewniają bezpieczeństwo w każdym przedsiębiorstwie. Można w nich bezpiecznie przechowywać materiały łatwopalne i żrące. Posiadają wszystkie niezbędne atesty, w tym ognioodporności. Dzięki nim masz pewność bezpieczeństwa pracowników i mienia w Twojej firmie.

Meridus oferuje również profesjonalne doradztwo w zakresie aktualnie wymaganych zabezpieczeń BHP w firmach. Posiadamy szeroką gamę produktów, która jest na bieżąco uzupełniania, dlatego niektórych z nich może nie być na stronie. Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnego Ci produktu w naszym sklepie, po prostu skontaktuj się z nami. Nasi doradcy z pewnością znajdą i zaoferują Ci to, czego poszukujesz!