Szafy zabezpieczające

Szafy zabezpieczające służą do przechowywania różnego rodzaju materiałów i substancji niebezpiecznych. Mogą to być chemikalia, ciecze łatwopalne czy produkty żrące. Dzięki nim możliwe jest także ich posegregowanie, właściwe oznakowanie i rozdzielenie tych, które mogą wchodzić ze sobą w niebezpieczne reakcje. Głównym przeznaczeniem szaf zabezpieczających jest ochrona przed wzrostem temperatury, który mógłby spowodować wybuch lub pożar przetrzymywanych w nich substancji. Służą także ograniczeniu dostępu do materiałów niebezpiecznych osobom postronnym.


Dystrybutor BHP Meridus ma w asortymencie wiele rodzajów szaf zabezpieczających. Przy ich wyborze służymy profesjonalnym doradztwem i konsultacjami, mającymi na celu dostarczenie optymalnego dla klienta rozwiązania. Dzięki temu nabyte u nas szafy spełnią wszystkie normy bezpieczeństwa dla przechowywanych przez Ciebie produktów. Oferta jest znacznie szersza niż ta widoczna na stronie. Jeśli nie widzisz jakiegoś produktu, skontaktuj się z nami telefonicznie +48 (77) 44 55 611 lub mailowo pod adresem: zamowienia@meridus.pl.


Wyświetlanie 1–15 z 16 wyników

Szafy zabezpieczające na materiały niebezpieczne

Szafy BHP zabezpieczając materiały niebezpieczne, chronią mienie i pracowników firmy przed groźnymi skutkami kontaktu z nimi oraz pożarami, które mogą być przez nie wywołane. Wybór szafy jest uzależniony od tego, jaki rodzaj substancji ma być w niej przechowywany. Można wyróżnić:

  • szafy zabezpieczające na materiały żrące, wzmocnione dodatkowymi zabezpieczeniami polietylenowymi, przeznaczone również do składowania kwasów chlorowodorowych łatwopalnych i zapalnych,
  • szafy zabezpieczające (ognioodporne) na materiały łatwopalne np. alkohole, naftę, benzynę lub alkohol izotopowy.

Drzwi do szaf mogą mieć dodatkowo wmontowany system zamykający, który działa w razie zagrożenia pożarowego. Posiadają one specjalne łączniki, które po osiągnięciu pewnej temperatury topią się, zamykając jednocześnie szczelnie szafę, co daje czas na ewakuację pracowników i akcję gaśniczą.

Szafy zabezpieczające dostępne są w wielu rozmiarach, odpowiednich do przechowywania środków niebezpiecznych w małych i dużych opakowaniach. Ich półki najczęściej są w formie wanienek, co dodatkowo zabezpiecza stojące na niższych poziomach substancje przez zalaniem mogącym wywołać niepożądane reakcje. Posiadają też otwory w drzwiach lub specjalne systemy wentylacji ułatwiające odprowadzanie niebezpiecznych oparów z wnętrza.

Szafy zabezpieczające od Meridus

Dostawca rozwiązań BHP, firma Meridus oferuje duży wybór szaf zabezpieczających wykonanych z wysokiej jakości trwałych materiałów. Można w nich bezpiecznie trzymać substancje łatwopalne i żrące. Posiadają niezbędne atesty.

Nie jesteśmy tylko dystrybutorem artykułów BHP. Naszym klientom oferujemy rzetelne, profesjonalne konsultacje w zakresie artykułów ochrony zdrowia i życia w pracy oraz ochrony środowiska. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!