Sorbenty sypkie to produkty powstałe na bazie granulatów mineralnych. Są niepalne i służą do absorpcji niebezpiecznych wycieków różnych rodzajów. Sprawdzają się na dużych powierzchniach, gdzie rozsypane szybko chłoną każdą groźną ciecz. Oprócz wysokiej chłonności charakteryzują się też bardzo niską emisją pyłów. Sorbenty mineralne produkowane są w postaci gruboziarnistych granulatów.


Meridus to dystrybutor BHP oferujący sorbenty przemysłowe wszystkich rodzajów, w tym sypkie. Nie jesteśmy tylko sprzedawcą, ale i doradcą klienta. Gwarantujemy pomoc w doborze produktów zgodnych z obowiązującymi normami i przepisami prawnymi. Z nami Twoja firma jest bezpieczna zarówno pod względem ochrony pracowników i mienia, jak i na wypadek ewentualnej kontroli. Nasza oferta znacznie wybiega poza produkty widoczne na stronie sklepu. Jeżeli nie widzisz poszukiwanego przez Ciebie artykułu – zachęcamy do kontaktu z nami +48 (77) 44 55 611 / zamowienia@meridus.pl. Z pewnością będziemy mogli przedstawić Ci satysfakcjonująca ofertę!


Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Sorbenty sypkie — zastosowanie

Sorbenty granulowane uniwersalne stanowią podstawowe wyposażenie warsztatów samochodowych, magazynów, stacji paliw, laboratoriów czy firm sprzątających. Używa się ich także do usuwania różnych rozlewów na jezdniach, powstających po wypadkach. Zastosowanie sorbentu sypkiego daje szybki efekt  i pozostawia powierzchnie czyste, bezpieczne i suche.

Sorbent granulat doskonale wchłania takie rozlane substancje jak: lakiery, tłuszcze, detergenty, rozpuszczalniki, kwasy, wodę czy ciecze ropopochodne. Sorbent sypki doskonale nadaje się również do wiązania oleju. Produkty te są łatwe do rozsypania po powierzchni rozlewu oraz do ponownego zebrania.  

W naszej ofercie znajdziesz doskonałej jakości sorbenty w granulacie, m.in.:

  • Abso’net Multisorb — o dużych, jasnoszarych granulkach wielkości od 0,6 do 3,4 mm, wytwarzany z drobno zmielonego minerału o nazwie alganite. Stosowany do usuwania wszelkiego typu wycieków, od płynów przemysłowych, zawiesin wodnych, przez węglowodory (ropa, benzyna, oleje), rozpuszczalniki organiczne, do związków zasadowych;
  • Abso’net Superior Special — w 100% wykonany z naturalnych minerałów, w postaci jasnobrązowego granulatu o wielkości granulek od 0,6 do 1,3 mm, wytwarzany z drobno zmielonego minerału o nazwie atapulgit. Przeznaczony do usuwania tego samego rodzaju wycieków co granulat Abso’net Multisorb. Jest nieszkodliwy dla ludzi, zwierząt i roślin.

Sorbenty sypkie są bardzo wygodne w użyciu. Granulaty mineralne są nietoksyczne, w pełni bezpieczne i nadają się do stosowania na każdy rodzaj powierzchni bez obaw o jej ścieranie czy porysowanie. 

Sorbenty sypkie w ofercie Meridus

Sorbenty sypkie, które oferujemy, są wykonane z pokruszonych, wysuszonych minerałów. Sprzedawane są w postaci łatwych w zastosowaniu granulatów tzw. sorbentów kalcynowanych. Mamy zróżnicowaną ofertę tych artykułów, którą stale wzbogacamy i uzupełniamy. Nie wszystkie są widoczne na stronie, dlatego jeśli, potrzebujesz rodzaju sorbentu sypkiego, którego nie widzisz w ofercie, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie

Znajdziesz u nas również wszystkie pozostałe rodzaje materiałów sorpcyjnych jak:

Nie jesteśmy jedynie sklepem z artykułami BHP, naszym odbiorcom zapewniamy profesjonalne doradztwo przy doborze artykułów ochrony zdrowia i życia w pracy oraz ochrony środowiska. Zapraszamy do kontaktu!