Zestawy sorbentów są niezastąpione, gdy zachodzi potrzeba szybkiego usuwania rozlewów cieczy różnego typu. Oferowane przez nas pakiety służą do absorpcji wody, płynów przemysłowych, produktów ropopochodnych, w tym olejów, benzyny, a także chemikaliów, kwasów i zasad. Każdy z nich przeznaczony jest do innego typu wycieków i zawiera praktyczny zestaw sorbentów w różnych formach np. rękawa czy maty, a także środki ochrony indywidualnej.  


Jako dystrybutor BHP zapewniamy sorbenty przemysłowe wielu rodzajów, pojedynczo i w zestawach, a także służymy specjalistycznym doradztwem przy doborze odpowiednich do potrzeb naszych klientów artykułów. Dbamy, żeby każdy zakupiony u nas produkt był wydajny, a jego zastosowanie zgodne z obowiązującymi normami. Mamy znacznie więcej towarów niż jest widocznych na stronie sklepu. Jeśli potrzebujesz innych produktów, skontaktuj się z nami telefonicznie +48 (77) 44 55 611 lub mailowo pod adresem: zamowienia@meridus.pl. Przedstawimy Ci korzystną ofertę!


Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Zestawy sorbentów — charakterystyka

Sorbenty to ciała stałe charakteryzujące się dużą chłonnością różnych rodzajów cieczy. Wśród nich wyróżnia się naturalne i sztuczne — polipropylenowe. W naszej ofercie dostępne są m.in.:

  • zestaw sorbentów chemiczny, żółty, przeznaczony do kwasów i zasad,
  • uniwersalny zestaw sorbentów, szary, do wycieków każdego rodzaju,
  • zestaw sorbentów olejowych, niebieskich, stosowany do olejów i substancji ropopochodnych. Są one zazwyczaj hydrofobowe, czyli nie chłoną wody lub unoszą się na jej powierzchni.

Wszystkie zawierają polipropylenowe (sztuczne) materiały chłonne. W skład pakietów wchodzą maty, które służą do szybkiego usuwania wycieków np. na stanowiskach roboczych oraz w miejscach trudno dostępnych, w laboratoriach czy magazynach niebezpiecznych substancji. Oprócz tego zestawy sorbentowe zawierają rękawy, które doskonale nadają się do wygradzania stref wycieku na posadzkach czy stołach. Można je dowolnie kształtować i dzięki temu wpasować nawet w miejsca o utrudnionym dostępie. 

Całość jest zapakowana w praktyczne torby z PVC, co ułatwia ich przenoszenie i przechowywanie. Zestawy materiałów sorpcyjnych dodatkowo zawierają środki ochrony indywidualnej, niezbędne do stosowania w strefach wycieków. Są to ochronne:

  • rękawice,
  • okulary,
  • kombinezon,
  • półmaska jednorazowa z zaworkiem wydechowym.

Całość zużytych materiałów sorbcyjnych może zostać spakowana do specjalnego worka na odpady niebezpieczne, również dostarczanego w zestawie. 

Zestawy sorbentów od Meridus

Zestawy sorbentów polipropylenowych oferowane przez nasz sklep to odpowiedź na zapotrzebowanie ze strony klientów. Zawierają wszystkie niezbędne elementy do szybkiego usuwania groźnych rozlewów lub wycieków. Lista artykułów jest stale poszerzana i uzupełniana, dlatego, jeśli w widoku strony nie ma poszukiwanego przez Ciebie zestawu, skontaktuj się z nami, a z pewnością Ci go dostarczymy. 

Oprócz zestawów w naszej ofercie znajdziesz też wszystkie pojedyncze rodzaje sorbentów, czyli:

Sklep Meridus zapewnia profesjonalne doradztwo w zakresie artykułów ochrony zdrowia i życia w pracy oraz ochrony środowiska. Nie jesteśmy tylko zwykłym sklepem z artykułami BHP! Zapraszamy do współpracy.