Do usuwania substancji ropopochodnych najlepsze są sorbenty do oleju w kolorze niebieskim, wykonane z polipropylenu, czyli sztuczne. Charakteryzują się one zazwyczaj właściwościami hydrofobowymi, tzn. nie pochłaniają wody albo pływają na jej powierzchni. Sorbenty olejowe stosuje się bezpośrednio w miejscu wycieku. Służą do usunięcia toksycznych cieczy, a także do odgrodzenia miejsca skażonego obszaru. Mogą być stosowane zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz.


Dystrybutor BHP Meridus ma w asortymencie wiele rodzajów sorbentów przemysłowych, w tym olejowe. Przy ich wyborze oferuje profesjonalne doradztwo i konsultacje, które zapewniają optymalne dla klientów rozwiązania. Dzięki temu nabyte u nas materiały sorpcyjne sprawdzą się w każdej sytuacji, do której zostały przewidziane. Nasza oferta jest znacznie szersza niż ta widoczna na stronie, dlatego, jeśli nie widzisz tu jakiegoś produktu, skontaktuj się z nami telefonicznie +48 (77) 44 55 611 lub mailowo pod adresem: zamowienia@meridus.pl, a z pewnością znajdziemy go dla Ciebie!


Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Sorbenty do oleju — zastosowanie

Absorbenty oleju znajdują zastosowanie między innymi w zakładach produkcyjnych, magazynach, warsztatach, przedsiębiorstwach zajmujących się serwisem maszyn i innych zakładach przemysłowych. Sorbenty do usuwania oleju wykorzystują też strażacy podczas zabezpieczania miejsca wypadków, usuwając likwidując w ich wyniku ciecze. Niewątpliwym atutem sorbentów polipropylenowych jest szybkość działania, tak ważna w sytuacjach wymagających natychmiastowej reakcji.

Sorbenty na olej mają wysoką zdolność absorpcji olejów mineralnych oraz węglowodorowych jak paliwa, ropa czy benzyna. Ich właściwości hydrofobowe, sprawiają, że są to sorbenty idealne na plamy oleju na wodzie. Pochłaniają olej, wypychając jednocześnie wodę. Mogą także być wykorzystywane do wchłaniania innych cieczy np. lakierów i farb, chemikaliów rolniczych, rozpuszczalników, chłodziw itp.

W naszej ofercie znajdują się sorbenty do oleju w różnych formach m.in.:

  • maty sorbentowej,
  • rolki sorpcyjnej,
  • rękawa,
  • poduszki.

Wszystkie nadają się do stosowania na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń. Przy ich pomocy można usuwać wycieki wodorowe spod maszyn, nieszczelnych pojemników czy przewodów hydraulicznych. Wchłaniają znacznie więcej cieczy, niż wynosi ich waga. Świetnie sprawdzają się podczas akcji przy opadach deszczu ze względu na swoją hydrofobowość.

Sorbenty do oleju w ofercie Meridus

Sorbenty olejowe, które oferujemy to produkty wysokiej jakości o doskonałych właściwościach chłonnych. Pozwalają w szybki i skuteczny sposób zebrać olej i inne ciecze z każdego rodzaju podłoża, w tym z powierzchni wody. Oferta tych produktów jest przez nas na bieżąco poszerzana i uzupełniana. Jest znacznie szersza niż ta widoczna na stronie, dlatego, nawet jeśli aktualnie wie widzisz poszukiwanego przez siebie rodzaju sorbentu do oleju, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Posiadamy również wszystkie pozostałe rodzaje materiałów sorpcyjnych jak:

Nie jesteśmy zwykłym dostawcą artykułów BHP. Nasi klienci mają zagwarantowane profesjonalne doradztwo w zakresie artykułów ochrony zdrowia i życia w pracy oraz ochrony środowiska. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!