Sorbenty uniwersalne polipropelynowe koloru szarego, służą do absorpcji niebezpiecznych wycieków substancji wszelkiego rodzaju. Występują w różnych formach np. maty, rękawa, poduszki czy rolki.  Mają wysoką wytrzymałość na rozciąganie, a zatrzymywanie i wchłanianie wyciekającej cieczy następuje w sposób natychmiastowy. Sorbenty polipropylenowe uniwersalne są wydajnym i ekologicznym rozwiązaniem dla każdej gałęzi przemysłu.


Jako dystrybutor BHP oferujemy sorbenty  uniwersalne i innych rodzajów, a także służymy specjalistycznym doradztwem przy ich właściwym doborze. Gwarantujemy, że każdy zakupiony u nas produkt jest wydajny, a jego zastosowanie zgodne z obowiązującymi normami. Oferta naszego sklepu jest znacznie szersza niż ta widoczna na stronie internetowej. Jeśli nie znajdziesz tu poszukiwanych produktów, skontaktuj się z nami telefonicznie +48 (77) 44 55 611 lub mailowo pod adresem: zamowienia@meridus.pl. Przedstawimy Ci pełną ofertę w konkurencyjnych cenach!


Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

Sorbenty uniwersalne — zastosowanie i rodzaje

Sorbenty uniwersalne szare służą do zapobiegania zagrożeniom powstałym wskutek wycieku lub rozlewu cieczy. Przeznaczone są głównie do wycieków ropy, olejów, płynów przemysłowych, wody, a także nieagresywnych kwasów i chemikaliów. Dzięki ich wysokim właściwościom chłonnym (sorbcyjnym) możliwe jest utrzymanie porządku w miejscu pracy oraz miejscach magazynowania produktów niebezpiecznych.

Sorbenty polipropylenowe uniwersalne między innymi:

  • zabezpieczają przed skutkami wycieków przejścia, posadzki, szlaki komunikacyjne,
  • zatrzymują i pochłaniają  niebezpieczne płyny zanieczyszczające stanowisko pracy,
  • zapobiegają zagrożeniom powodowanym przez wycieki i rozlewy,
  • wpływają na całkowitą ochronę miejsca pracy.

Występują różne rodzaje sorbentów szarych, np.:

  • sorbenty uniwersalne w rolce — wykorzystywane do ochrony powierzchni roboczych w laboratoriach, fabrykach, magazynach, nadają się do stosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń;
  • maty sorpcyjne uniwersalne — używane wewnątrz pomieszczeń do zatrzymywania wycieków powstających przy eksploatacji i magazynowania beczek. Nie dopuszczają też do gromadzenia się brudu na powierzchni beczek;
  • sorbent uniwersalny w postaci rękawa — do użytku wewnątrz pomieszczeń, idealny do wygradzania stref wycieku zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach oraz na posadzkach i stołach. Wykonany jest z mocnego materiału i wypełniony bardzo chłonną włókniną absorbującą. Można go dowolnie kształtować, wpasowując w każde, nawet ciasne miejsce.

Sorbenty uniwersalne w ofercie Meridus

Sorbenty uniwersalne polipropylenowe koloru szarego to jeden z wariantów sorbentów oferowanych przez nasz sklep. Mamy wszystkie ich najpopularniejsze rodzaje, a oferta jest stale uzupełniana. Jeśli więc nie widzisz na stronie interesującego Cię produktu, skontaktuj się z nami, a na pewno będziemy mogli Ci go dostarczyć.

W naszym sklepie znajdziesz też pozostałe rodzaje sorbentów przemysłowych jak:

Klientom zapewniamy profesjonalne doradztwo w zakresie artykułów ochrony zdrowia i życia w pracy oraz ochrony środowiska. Nie jesteśmy zwykłym sklepem z artykułami BHP. Zapraszamy do kontaktu!