Sorbenty chemiczne polipropylenowe w kolorze żółtym służą do szybkiego usuwania niekontrolowanych wycieków i rozlewów nawet najbardziej agresywnych substancji chemicznych. Występują w różnych formach, np. maty, rękawa, poduszki czy rolki. Sorbenty do chemikaliów znajdują zastosowanie m.in.: na stacjach paliw, w laboratoriach, w fabrykach i magazynach, które zabezpieczają przed wpływem substancji niebezpiecznych.


Jako dystrybutor BHP nie tylko oferujemy sorbenty przemysłowe różnych rodzajów, ale i prowadzimy specjalistyczne doradztwo przy ich wyborze uwzględniające konkretne potrzeby każdego z klientów. Dbamy, aby zakupiony u nas produkt był wydajny, a jego zastosowanie zgodne z obowiązującymi normami. Nasza oferta jest znacznie szersza niż widoczna na stronie sklepu. Jeśli poszukujesz innych produktów, skontaktuj się z nami telefonicznie +48 (77) 44 55 611 lub mailowo pod adresem: zamowienia@meridus.pl. Z pewnością przedstawimy Ci dogodną ofertę!


Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Sorbenty chemiczne — zastosowanie i rodzaje

Sorbenty do substancji chemicznych muszą znajdować się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest szybkie działanie, aby zapobiec skażeniu wód i powietrza. Wykonane są z polipropylenu, który najlepiej chłonie nawet agresywne kwasy i zasady, wykorzystywane w zakładach przemysłowych oraz laboratoriach. Mają charakter hydrofilny oraz oleofilny. Do ich zalet oprócz dużej chłonności należą szybkość użycia i łatwość w przechowywaniu. 

W naszym sklepie dostępne są różne rodzaje sorbentów do chemikaliów m.in.:

  • rolki sorpcyjne — do użytku wewnątrz pomieszczeń typu laboratoria, fabryki czy magazyny substancji niebezpiecznych do ochrony powierzchni roboczych, stołów i posadzek oraz miejsc trudno dostępnych;
  • maty sorpcyjne — do stosowania wewnątrz pomieszczeń, gdzie służą do szybkiego usuwania wycieków na stanowiskach roboczych oraz w miejscach trudno dostępnych, w laboratoriach czy magazynach niebezpiecznych substancji;
  • poduszki sorbentowe chemiczne — umieszczane w obrębie jakiegoś ograniczonego obszaru, w miejscach wycieku, jak również w odstojnikach z gromadzącymi się zaolejonymi ściekami;
  • rękawy sorbentowe chemiczne — doskonale nadające się do wygradzania zalanych powierzchni. 

Zaletą sorbentów chemicznych polipropylenowych jest to, że są bardziej chłonne niż sypkie, dzięki czemu wystarczają na dłużej i nie muszą być od razu utylizowane. Pochłaniają oleje, produkty ropopochodne, płyny przemysłowe, chłodziwa i chemikalia nieagresywne oraz agresywne jak kwasy i zasady.

Sorbenty chemiczne w ofercie Meridus

Sorbenty chemiczne polipropylenowe w żółtym kolorze to jedne z rodzajów tych produktów dostępnych w naszym sklepie. Posiadamy zróżnicowaną ofertę artykułów, dbając, by była ona stale wzbogacana i uzupełniana. Jeżeli na stronie nie widzisz akurat poszukiwanego rodzaju sorbentu, zadzwoń do nas lub napisz, a na pewno będziemy mogli Ci go zaoferować. Nie wszystkie produkty są stale widoczne w witrynie. 

Oferujemy również pozostałe rodzaje sorbentów przemysłowych:

Zapewniamy profesjonalne doradztwo w zakresie artykułów ochrony zdrowia i życia w pracy oraz ochrony środowiska. Meridus to więcej niż zwykły sklep z artykułami BHP. Zapraszamy do kontaktu!