Jak wybrać odpowiednie buty na budowę?

Praca na budowie nie tylko jest bardzo ciężka, ale też niestety niesie za sobą duże ryzyko dla zdrowia, a nawet życia. Stąd, aby zapobiegać przykrym wypadkom, każdy pracownik powinien nosić wysokiej jakości strój ochronny. Poza odpowiednich ubraniem roboczym, rękawicami i kaskiem, konieczna jest również profesjonalna ochrona nóg, a więc solidne, a jednocześnie komfortowe buty na budowę. Na co zwrócić uwagę kupując obuwie na budowę? Czym wyróżniają się dobrej klasy buty do pracy na budowie? Które spośród oferowanych modeli są najlepsze? W jakie buty robocze na budowę rzeczywiście warto zaopatrzyć pracowników? Radzimy jak wybrać odpowiednie buty na budowę!

Na co zwrócić uwagę kupując obuwie na budowę?

Na budowie warunki bywają wręcz ekstremalne. Nie dość, że sama praca jest ciężka, to jeszcze swoje robi pogoda – wiosną i latem zazwyczaj jest bardzo ciepło, nierzadko upalnie, natomiast jesienią i zimą – wilgotno i zimno. W związku z tym, ochrona nóg jest ważna z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, obuwie na budowę musi chronić stopy pracowników na wypadek uderzenia (np. spadającymi przedmiotami), przebicia (np. gwoźdźmi), czy też kontaktu z substancjami chemicznymi i żrącymi, co oznacza, że buty powinny być dostosowane do wykonywanych zadań. Po drugie, buty na budowę muszą być wygodne, bezpieczne i przystosowane do pory roku (zapewniać komfort termiczny). Wobec tego, inne buty do pracy na budowie sprawdzą się w sezonie wiosna-lato, inne w okresie jesienno-zimowym. Poza tym, takie obuwie musi dobrze trzymać stopę, być wykonane z materiałów polecanych w przypadku branży budowlanej, spełniać określone normy i klasy bezpieczeństwa, posiadać podeszwę zapobiegając ślizganiu się oraz mieć właściwą wagę. W takim razie, jakie buty robocze na budowę są najlepsze?

Jakie buty robocze na budowę ostatecznie wybrać?

Biorąc pod uwagę wymienione powyżej kryteria doboru odpowiedniego obuwia na budowę, odpowiedź na pytanie o to, jakie buty robocze na budowę wybrać nie pozostawia złudzeń. Solidne, bezpieczne i komfortowe buty na budowę przede wszystkim powinny posiadać wzmocniony nosek, sztywno trzymać kostkę, być wodoodporne, oddychające i wykonane z naturalnej skóry. Poza tym, wysokiej jakości buty do pracy na budowie to buty zgodne z obowiązującymi normami i klasami bezpieczeństwa. Ich podeszwa, wykonana z dobrej klasy gumy, jest antystatyczna i antypoślizgowa. W końcu, takie obuwie zawsze jest dostosowane do konkretnej pory roku.

Najlepsze buty do pracy na budowie tylko od renomowanych producentów

W kwestii doboru najlepszych butów na budowę warto wspomnieć o jeszcze jednej sprawie. Otóż, w dzisiejszych czasach możemy natknąć się na przeróżne produkty, oczywiście w bardzo szerokim przedziale cenowym. Musimy pamiętać, że niska cena zawsze pociąga za sobą gorszą jakość. Jeśli naprawdę zależy nam na ochronie nóg swoich pracowników, ich zdrowiu darujmy sobie tanie podróbki. Nie szukajmy zamienników imitujących profesjonalne obuwie. Pracownicy pracujący w niewygodnych butach, które obcierają stopy i utrudniają swobodne ruchy, pracują nieefektywnie. Zatem, wybierajmy obuwie na budowę wyłącznie od renomowanych producentów, np. U-Power czy Activegear, których rozwiązania technologiczne przekładają się na bezpieczeństwo i komfort użytkowników.