Jakie buty robocze dla elektryka są odpowiednie?

Istnieje szereg zawodów, w przypadku których strój roboczy, a nawet ochronny jest niezbędny. Chroniące przed zabrudzeniem i zniszczeniem prywatnej odzieży i/lub różnego rodzaju urazami ciała fartuchy, kombinezony, kurtki, bluzy, koszule, spodnie, akcesoria (np. maski, rękawice, kaski), a także obuwie pozwalają poczuć się pracownikom komfortowo i bezpieczne. Dotyczy to również osób, które na co dzień pracują z prądem. Profesjonalne obuwie dla elektryka zapewnia należytą ochronę nóg, tym samym zapobiegając potencjalnym wypadkom związanym z elektrycznością. W takim razie, jakie buty robocze dla elektryka są odpowiednie? Które spośród dostępnych na rynku są w tym przypadku polecane? Na co powinno się zwrócić uwagę przy zakupie? Po czym poznać najlepsze obuwie dla elektryka i gdzie można je nabyć? Radzimy, jakie wybrać buty ochronne dla elektryka!

Ochrona nóg przy pracy z prądem

Stereotypowo elektryków postrzegamy jako panów w średnim wieku w sztruksowych lub wytartych dżinsowych spodniach, flanelowej koszuli w kratę i znoszonych, kiedyś codziennych butach typu kamasze. Rzeczywiście, przed laty mniej więcej tak się oni ubierali. Natomiast obecnie, w czasach, gdy dużo uwagi przykłada się do bezpieczeństwa i higieny pracy, taki strój absolutnie nie wchodzi w grę. Odpowiednia odzież ochronna oraz profesjonalne obuwie dla elektryka są dziś niezbędne. Szczególnie ważna jest ochrona nóg. Jako, że modne dziś buty na co dzień w większości wykonane są z syntetycznych, a co za tym idzie łatwopalnych i elektryzujących tworzyw, absolutnie nie nadają się do wykorzystania w pracy z prądem. Wejście w takich butach na teren prac elektrycznych mogłoby skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem. Specjalistyczne, ochronne obuwie dla elektryka nie tylko nie przewodzi elektryczności, ale również od niej izoluje. W takim razie, jakie buty robocze dla elektryka są właściwe? Co je wyróżnia? Jakie jeszcze czynniki wziąć pod uwagę przy zakupie? Jakie wybrać buty ochronne, aby mieć gwarancję bezpieczeństwa, a także komfortu?

Jakie wybrać buty ochronne dla elektryka?

Z prądem nie ma żartów, dlatego każdy elektryk powinien zadbać o odpowiedni, nieprzewodzący prądu i antystatyczny strój, w tym specjalistyczne obuwie dla elektryków. Co to oznacza? Jakie wybrać buty ochronne? Otóż, planując zakup tego rodzaju butów, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę, czy interesujący nas model jest zgodny z normą EN ISO 20345 S5 SRC. Kolejnym istotnym aspektem jest materiał, z jakiego te zostały wykonane – dobrze, aby nie tylko nie przewodził elektryczności, ale wręcz od niej izolował. Nie bez znaczenia jest przy tym podeszwa – ta powinna być antystatyczna, odporna na ścieranie oraz wysokie temperatury, antypoślizgowa i olejoodporna, ponieważ tam, gdzie wykonuje się prace z elektrycznością warunki bywają różne. W końcu, rozważając jakie buty robocze dla elektryka będą odpowiednie, trzeba pochylić się nad kwestią ich jakości i komfortu. Biorąc pod uwagę, że średnio w pracy spędza się osiem godzin, obuwie dla elektryka musi być wygodne, oddychające, porządne (wytrzymałe), a także zapewniać należyte wsparcie dla stopy i kostki.

Najlepsze obuwie dla elektryka w Meridus BHP

Wciąż zastanawiasz się jakie buty robocze dla elektryka są najlepsze i w związku z tym, konkretnie w który model zainwestować? Gwarantujemy, że najwyższej jakości profesjonalne obuwie dla elektryka – antyelektrostatyczne i izolujące przed prądem, a jednocześnie zapewniające maksimum komfortu znajdziesz w sklepie internetowym Meridus BHP. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą specjalistycznych butów zapewniających najwyższy poziom ochrony nóg!